Łożyska


INA i FAG
Te dwie marki są obecnie własnością jednego z najwięszych koncernów łożyskowych na świecie Schaeffler KG. Dzięki temu połączeniu Schaeffler jest w stanie dostarczyć każdy rodzaj łożyska, zaczynając od łożyska kulkowego, poprzez łożyska walcowe, baryłkowe, łożyska samonastwne a kończąc na systemach ruchu liniowego. Produkty te są znane z niecodziennych rozwiązań i zaawansowanej myśli technicznej. Dzięki temu znalazły szerokie zastosowanie w motoryzacji, budowie maszyn, przemyśle lotniczym i kosmicznym.
NACHI
NACHI Fujikoshi jako znaczący producent łożysk tocznych, produkuje łożyska o wszystkich wymiarach, dla przemysłu motoryzacyjnego, elektrotechnicznego i maszynowego. NACHI jest jednym z czołowych producentów urządzeń do ochrony środowiska i części obrabiarek, charakteryzujących się niskim poziomem hałasu i najwyższą niezawodnością eksploatacyjną. Produkty i rozwiązania opatentowane przez NACHI mają zastosowanie w robotyce, automatyce przemysłowej i lotnictwie.
TIMKEN
Amerykański koncern specjalizujący się w produkcji łożysk stożkowych, zarówno w rozmiarach metrycznych jak i calowych, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, ale przede wszystkim w łożyskowaniu samochodów ciężarowych i naczep.
SNR
Francuski producent łożysk, który poza standardowymi pozycjami łożysk kulkowych, baryłkowych, wysokoobrotowych, stożkowych czy samonastawnych oferuje łożyska wysokotemperaturowe (do 350 oC) jak i do pracy w niskich temperaturach (od -60 oC). Osobną część planu produkcyjnego SNR stanowią łożyska dla przemysłu motoryzacyjnego takie jak: zestawy naprawcze kół, piasty zespolone.
McGILL
McGill to amerykański producent rolek tocznych i rolek krzywkowych, który jest niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie na rynku. Rolki McGill'a znajdują zastosowanie w trudnych warunkach pracy i przy bardzo dużych obciążeniach. Poza rozmiarami metrycznymi w ofercie znajdują się też rolki calowe. Ważnym uzupełnieniem oferty McGill'a są kryte łożyska baryłkowe.
GMN
GMN to prawie 100 lat doświadczenia w zakresie produkcji precyzyjnych łożysko wysokoobrotowych, wrzecion, sprzęgieł jednokierunkowych oraz uszczelnień bezstykowych. Poza standardowymi wykonaniami łożysk wrzecionowych, GMN oferuje również wykonania specjalne pozwalające osiągać większe prędkości obrotowe oraz kosze typu TXM zaprojektowane specjalnie do pracy w max. temperaturze 250 oC i umożliwiające stosowanie smarów stałych jako środka smarnego.
SLF
Spindel- und Lagerungstechnik Fraureuth GmbH jest niemieckim producentem łożysk, wrzecion i elektrowrzecion, które są produkowane pod dwoma markami SLF i DKFL (na rynek niemiecki). W ofercie SLF znajdują się:

- łożyska wrzecionowe w klasach dokładności od P4 do P2 (ABEC9) - także w wersji uszczelnionej;
- łożyska kulkowe zwykłe i skośne;
- łożyska samonastawne;
- łożyska do iskrowników;
- łożyska walcowe jedno- i dwurzędowe;
- łożyska specjalne.

Wszystkie wyroby SLF są produkowane wyłącznie w Niemczech co zapewnia ich wysoką jakość i niezawodność działania.
ENC
Hiszpańska firma specjalizująca się w dostarczaniu łożysk kulkowych wysokotempearturowych, które mogą pracować w zakresie temperatur od 150oC do 330oC . Jako jedyni na rynku oferują w tej chwili lożyska kulkowe z serii: 6000, 6200 i 6300 mogące pracować w temperaturze 270oC z prędkościami obrotowymi przekraczającymi 2000 obr./min. Wyroby te znalazły szerokie zastosowanie w przemyśle ceramicznym, stalowym, przy produkcji szkła i lakierniach proszkowych.
FŁT
Fabryka Łożysk Tocznych - Kraśnik S.A. to polski producent łożysk tocznych, w którego ofercie można znaleźć szeroką gamę łożysk kulkowych, stożkowych a także samochodowych. Łożyska te są oferowane w wykonaniach standardowych jak i w podwyższonych klasach dokładności czy o obniżonym poziomie drgań.Copyright KOMET. Powered by GreenDrago.