Chemia Techniczna


MOLYDAL
       Firma Molydal jest francuskim producentem smarów, którego powstanie jest związane z wykorzystaniem amerykańskich odkryć naukowych z czasów II wojny światowej, związanych z potrzebami lotnictwa. Dzisiaj Molydal ma ugruntowaną pozycję na rynku producentów smarów, a jego produkty znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu m.in. lotniczym, motoryzacyjnym, elektronicznym, obróbki metali itp.

Poza uniwersalnymi smarami o ogólnym przeznaczeniu firma Molydal oferuje smary:

   - wyskokotemperaturowe (max. temperatura pracy 300oC);
    - specjalne (wodoodporne, wysokoobrotowe, do pracy w trudnych warunkach;
    - pasty montażowe (zakres temperatury pracy od 200oC do 1200oC);
    - do łańcuchów;
    - dla przemysłu spożywczego (z atestami PZH i NSF).
       Ponad to w ofercie Molydala znajduje się szereg preparatów smarno-konserwacyjnych, olejów, odtłuszczaczy i zmywaczy, które mają zastosowanie w przetwórstwie tworzyw sztucznych, obróbce metali, itp.

LOCTITE
Dzięki wszechstronności i niezawodności swoich produktów marka Loctite jest niekwestionowanym liderem rynku w dziedzinie zabezpieczeń gwintów, mocowania części współosiowych i klejenia. Funkcjonalność tych produktów i możliwość ich bezpiecznego użycia, sprawiły że znalazły one szerokie zastosowanie w utrzymaniu ruchu, w naprawach urządzeń oraz w procesie produkcji nowego sprzętu. W ofercie Loctite znajduje się również szeroka gama produktów do uszczelniania, czyszczenia, smarowania i ochrony przed korozją.Copyright KOMET. Powered by GreenDrago.